• Facebook
  • Twitter
Ankara Halı Yıkama Fabrikaları
HİZMETLERİMİZ
Ankara Yün Halı Yıkama
Ankara Yün Halı Yıkama
 
Eskiden çok zor bir ev işimiz vardı: halı yıkamak. Halılarımız sık sık kirlenirdi ancak halı yıkama işlemiz çok zahmetli olduğundan özellikle büyük halılarımızı yazdan yaza yıkayabilirdik. Yılda yalnızca bir kere yıkanan halılarımızın akıbeti ise malum.
 
Halı yıkamak bir kere ciddi bir zaman ve efor kaybıydı. Halı yıkamak için uygun yer arar dururduk. Mahallede kadın erkek kim varsa yardımımıza koşardı ancak herkes bu kadar şanslı değildi tabi. Bazen gözümüze kestirdiğimiz halılarımızı kendi kendimize yıkamaya yeltendiğimiz de olurdu. Uzun ve yorucu halı yıkama mesailerimizden sonra belimiz, kolumuz derken ağrımadık yerimiz kalmazdı. Halı yıkayacağız diye dünyanın deterjanını kullanır, sonra da arıtmak için tonlarca su harcardık. Sonuç her şekilde yorucu olurdu. Bir de hijyen kuralları gereği halıların sıklıkla yıkanması gerektiğini düşünürsek, kendi çabalarımızla halı yıkama işlemlerini bu kadar sıklıkla yapamayacağımız kesindir.
 
Tüm bu yorucu işlemlerin sonrasında hayatımıza halı yıkama firmaları girdi. Eski yöntemlerle sürdürdüğümüz o yorucu halı yıkama işkenceleri geride kaldı. Artık birbirinden profesyonel firma, bu işlemi bizim için yapıyor. Kısa bir süre içinde halılarımızı bizim kendi çabalarımızla yapamayacağımız kadar temizliyor ve kapımıza kadar getiriyorlar. Üstelik diğerlerine göre daha fazla özen isteyen step halı yıkama, el dokuma halı yıkama, Nepal halı yıkama ya da Hereke halı yıkama işlemlerini de gözünüzü arkada bıraktırmayacak kadar iyi yapıyorlar.
 
Ankara’ da da diğer şehirlerimizdeki gibi faaliyet gösteren pek çok firma vardır. Ankara halı yıkama firmaları hakkında internetten bir araştırma yapabilirsiniz. Eğer Ankara’ da ikamet ediyorsanız, Dikmen halı yıkama, Çankaya halı yıkama ya da Çayyolu halı yıkama firmalarına da internet üzerinden kısa bir araştırmanın sonucunda ulaşabilirsiniz.
 
Halı yıkama işini kesinlikle uzmanlarına bırakmanızı tavsiye ederiz. Kendinizi yorduğunuz günler geride kalırken bu işi uzmanlıkla yapacak firmaların bulunması hayatımızı çok kolaylaştıracaktır.
 
FİYATLARIMIZ PRATİK BİLGİLER DUYURULAR